İhtiyacınız olan her an sizinleyiz!

İletişim

Su soğutma üniteleri denize ve sahil bölgelerinde denize yakın olarak kullanılmak üzere 5-20 ton kapasitesi arasında tasarlanmıştır.

Isı transfer boruları mekanik olarak sıkıştırma tekniği ile makine ile kapatılır.

Tasarım ve üretim kontrolleri, ürün güvenliği gerekliliklerini sağlamak için uluslararası kalite standartları tarafından takip edilmektedir.

Kondenser kapaklar, dökümler, taşıyıcı perde ve aynalar korozyona dayanıklı malzemelerden imal edilmiştir, ürün kauçuk esaslı özel malzemeden imal edilmiştir.

Ekipmanın kullanılacağı sistemdeki kondenser gaz girişi ve çıkış malzemelerindeki bağlantıyı kolaylaştırmak için bakır bağlantı malzemeleri donanım üzerine bırakılmıştır.

Su giriş ve çıkış bağlantıları, gerekliliklere bağlı olarak diş açılabilir veya kaynaklanabilir veya flanşlı olabilir.

Soğuk ve donmuş muhafaza odaları şartlarına göre üretilir. Hermetik, yarı hermetik ve scroll kompresörlü ve hava soğutmalı kondenserlidir. Dış ünite azot şarjlı olarak teslim edilir.Elektrik panosu ve tüm otomatik kontrol elemanları ile birlikte montaja hazır olarak sevk edilir.Avrupa birliği normlarına uygun olup CE markalı olarak imal edilir. Elektrik defrost tertibatına sahiptir.

 • İç ve dış ünite arasında bakır boru ve elektrik tesisatı çekilerek kısa sürede kolaylıkla monte edilebilmektedir.
 • Tüm kontroller mikro işlemci bir cihazla yapılmaktadır.
 • İstenilen değerlere kolayca programlanabilir.
 • Tüm sistem koruma fonksiyonlarına sahiptir.
 • Dijital sıcaklık göstergelidir.
 • Servisi kolaydır.
 • Cihaz gövdesi dış şartlara dayanıklı elektrostatik toz boyalı ve dekoratif görünümlüdür.

Serpantin ısıtma sistemleri yaşam mahalli ısıtmalarında kademeli olarak üretilmektedir.

Sistem ilk çalışma anında kademeli olarak devreye girmekle birlikte jeneratöre aşırı yüklenme sorunu yaşatmamaktadır.

Kademeli olarak devreye girip yaşam mahalli ısındıkça kademeler devreden çıkmakla birlikte gerektiğinde kademeli bir şekilde devreye sokmaktadır.

15kw- 150 kw aralığında 380-440 50-60hz elektrikle gerekli ısıtma sağlanmaktadır.

Elektrik panosu termik şalter, kontaktör, emergency stop ve safty thermostat kontrolleri ile kontrol altına alınmıştır.

Çift Semi-Hermetik Vidalı tip kompresör.
* Kyoto ve Montreal protokollerine uygun yeni nesil R407C soğutucu akışkan.
* Mikroprosesör işlemci kontrolü ile maksimum enerji tasarufu.
* Otomatik kontrol ile 8 kademeli çalışma
* Alçak ( manual ) ve yüksek ( otomaktik ) basınç presotatı.
* 7” Dokunmatik LCD ekran ( Koruma Sınıfı IP65 )
* Yüksek verimli shell&tube tipi evaporatör ve kondenser
* Kapalı hücresel köpük tipi elastomerik kauçuk izolasyon
* Faz koruma rölesi
* Fan regülasyonu için basınç sensörleri
* Termostatik genleşme valfi
* Su debisi düzensizliklerine karşı akış kontrolü (flow switch)
* Elektrik panosu kapak emniyet kilitli ana şalter, acil stop butonu ve manyetik termik koruması.
* Yüksek yüzey sertliği, aşınma ve yıpranma mukavemeti yüksek galvaniz saç üzeri UV ışınlarına karşı toz polyester boya.
* CE standartlarında kontrol panosu.

ECR ROOM A/C  AIR CONDITION  

Kontrol odası olarak kullanılan elektrik panoları ve elektronik kartlarının yoğun olduğu bu bölümde makine dairesinin sıcak oluşu ayrıca kontrol odasında bulunan cihazlardan kaynaklı ısı artışının oda içerisinde bulunan elektrikli ve elektronik devre ve cihazların zarar görmesini engellemektedir. Ayrıca odada bulunan personele konforlu bir çalışma ortamı sağlamak amacı ile kullanılmakta olan scroll, ekovat tip kompresörler ile sessiz çalışma ve yüksek soğutma kapasitesi sağlayan ihtiyaca göre deniz suyu, tatlı su ve hava soğutmalı kondanserler ile üretilebilen endüstriyel tip klimalardır. Firmamız ayrıca; ikinci el klima, arıza, bakım, onarım, revizyon ve 7/24 servis hizmeti vermektedir.

A/C  AIR CONDITION 

Her tip ticari ve askeri gemilerde, konfor şartlarını sağlamak üzere özel olarak tasarlanmışlardır.

 • Çift cidarlı 50 mm taşyünü izolasyonlu mukavemeti yüksek gövde yapısı.
 • Hermetih Scroll veya Yarı hermetik pistonlu kapasite kontrollü kompresörler.
 • R-407C, R-410A çevre dostu soğutucu akışkan.
 • Deniz suyuna karşı Bakır boru-Bakır kanat veya Gold eloksal kapalı bataryalar.
 • Deniz suyuna dayanıklı özel Cu-Ni borulu kondenser.
 • Gemi tipi tam donanımlı elektrik panosu (380 V 50 Hz. veya 440 V 60 Hz.)
 • Tüm gaz devresi koruma otomatikleri dahil.
 • Servis ve bakım kolaylığı.

Yedek parçalarının bulunma kolaylığı, kompresördeki tüm arızaların giderilebilme olasılığı, demontaj ve montajının daha kolay yapılabilmesi ve bakımları doğru zamanlarda yapıldığında uzun ömrü ile tercih edilir. Bu nedenle firmamızın en fazla yatırım yaptığı, makina parkı ve yedek parça anlamında üst düzey kapasiteye sahip olduğu kompresör çeşitlerinin başında gelmektedir

Kompressör markaları:

Bitzer, Sabroe, Refcomp , Frascold. York, Copeland, Mc Quay, Carrier, Carlyle, Bock, Dorin, Stall, başlıca revizyonunu yaptığımız kompresör markalarıdır

Deniz suyu soğutmalı cihazların kondanserlerinin deniz suyu devresi üzerinde oluşan pas ve çamur deniz suyunun gaz üzerindeki yeterli ısıyı alamamasından dolayı sistem başınçları yüksek çalışmakla birlikte sistem bakır boru devresinde kurum ve yağ oluşumunu yükseltir.

Bu oluşum sistemin yeterli soğutma yapmamasına neden olmakla birlikte gerekli kompressör ve mekanik parçaların zarar görmesine neden olur.

Sistemlerin daha rahat ve verimli çalışmaları için

Deniz suyu kondanserleri taş asit temizliği ile gerekli bakımı yapılır

Sistem bakır boru devreleri ise R-11 gaz ile temizlenerek sistemlerin gerekli performansı vermeleri sağlanır

Merkezi soğutma sistemi, enerji tasarrufu  ve montaj kolaylığı sağlayan en etkin soğutma sistemidir.Bu sistemin özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

Enerji tasarrufu sağlar  : Her bir soğutma noktasından gelen soğutma ihtiyaçları sinyalleri için her defasında yeni bir kompresör devreye girmeden o an çalışan kompresör/kompresörlerin mevcut kapasitesinden faydalanılır.Bu sayede kompreösrlerin ilk hareketindeki kalkış akım sarfiyatları azaltılır ve takribi olarak  %20 – %30  arasında bir elektrik tasarrufu sağlanır.Bu esasta sistem kendisini 4-5 yılda amorti eder.

Montaj kolaylığı sağlar  : Bireysel sistemde, soğutucular ile her soğutma grubuna (condensing unit ) çekilen boru hatları yoğun-karmaşık bir tesisat oluşturur.Merkezi sistemde ise ana hattan soğutuculara alınan branşmanlarla tesisat daha basitleştirilmiştir.Bu tesisatın inşası ve daha sonra muhafaza edilmesi merkezi sistemde daha kolaydır.

Uygulama kolaylığı  :  Küçük kapasiteli bireysel soğutma gruplarında uzun tesisatlar – basınç kayıpları dolayısıyla soğutma enerji kaybına sebep olur.Bu sakıncası dolayısıyla-ekonomik olmadığı için uygulama zorluğu olan tesisat mesafeleri merkezi sistemde sorun değildir.Sistem bir bütün halinde dizayn edilerek söz konusu soğutma enerji kaybı bertaraf edilir.

Teknolojik üstünlük  : Merkezi Soğutma sisteminde bütün kompresörler ve bütün kondanser fanları, elektronik ve mekanik kontrol üniteleri vasıtasıyla birbirlerini yedekleyerek ve ihtiyaca göre sıralı olarak çalışırlar.Elektronik kontrol ünitesi tarafından kompresörlerin çalışma saatleri eşitlenecek şekilde devreye alınır ve cihaz ömürleri arttırılır.Ayrıca bireysel soğutma sisteminde, ek maliyet dolayısıyla tatbik edilemeyen mekanik emniyet zinciri tatbik edilerek kompresörler çeşitli arızalara karşı birkaç kademede korunur.

İzlenebilme Özelliği  : Merkezi Soğutma Sistemi ,bilgisayarda uzaktan izleme(monitoring),soğutma/basınç değerlerinin kaydedilmesi ve modem vasıtasıyla uzaktan kumanda edilme (supersiving)sistemlerine kolaylıkla geçiş yapılabilecek şekilde imal edilir.

Gemilerde kumanyalık olarak adlandırılan ve etlik, balıklık, sebzelik ve lobby olarak kullanılan odaların gerekli sıcaklık değerlerine getirilmesi (+4 , -25 ) için tasarlanmıştır.

Yeni nesil gazlara uygun cihazlardır.

Tek dış ünite ile 1 den fazla odanın soğutulmasında kullanılan deniz suyu kondanserli cihazlar olup kullanım ve bakım kolaylığına sahip olarak üretilmektedir.

Soğuk su elde edilirken oluşacak enerji tasarrufu, firmalar için önemli yer tutmakta. 1.500.000 Kcal/h kapasiteye kadar üretimi yapılabilen soğuk su üreticileri, istenilen debi ve sıcaklığa bağlı olarak sisteminize uygun hazırlanmaktadır. Soğuk su üreticileri kullanacak işletmelerin, sistem ve ihtiyaçlarına göre üretildiğinden, sağlanacak enerji tasarrufu ekonomik çözümleri de beraberinde getirmektedir.

Geniş kapasite aralığına sahip olan uysal soğutma soğuk su üreticileri, sürekli ve hızlı üretim için ihtiyaç duyulan etkin soğutmayı, özel dizaynı ve düşük tesis masraflarıyla sağlamakta; kullanıcılara yüksek verim ve güvenli çalışma ortamı sunmaktadır.

PAKET TİP SOĞUK SU ÜRETİCİ GRUPLAR

 • Scroll, hermetik veya yarı hermetik pistonlu kompresörlü.
 • Direkt akuple yüksek verimli aksiyal fanlı hava soğutmalı kondenser.
 • Shell&Tube tip evaporatörlü.
 • Elektronik kontrol sistemli.
 • Paslanmaz su tanklı.
 • Su pompalı.
 • Kapasite aralığı 6,8 kW / 174 ,2 kW